TeknoBalta
2865890-the-witcher-3-wallpaper
Haberler Oyun Haberleri

The Witcher 3’ün Türkçe yaması çıktı!

Melih UÇAR “TxsMelih” tarafından başlatılan The Witcher 3’ü Türkçe’ye çevirme projesi sonunda tamamlandı ve oyunu Türkçe dil desteği ile oynamak isteyen Türk oyunculara gün doğdu. Henüz yamayı yüklerken bazı ufak tefek sorunlar çıkabiliyormuş fakat bu sorunları düzeltmek için de son hız çalışmalara başlamışlar. Üstelik oyunun ilk ek paketi olan Hearts of Stone’un Türkçe yaması da yoldaymış!

Yamayı indirmek için Melih UÇAR ve ekibinin hazırladığı siteye girebilirsiniz. Kurulum için gereken notlar aşağıda da yer almaktadır. Kendisi yine dedonanımhaber forumlarında açtığı konuda olası bazı problemleri nasıl çözebileceğinizden bahsetmiş:

KURULUMDA EĞER CMD EKRANI SORUN ÇIKARIRSA OYUNA DAİR TÜM ALTYAZILAR, GÜNLÜKLER, TÜM GÖREVLER, KARAKTER GİRDİLERİ… VS. YİNE TÜRKÇE OLUR FAKAT HİKAYE ANLATIMLARI VE CUTSCENE VİDEOLARI TÜRKÇE OLMAZ. TOOLU YAZAN ARKADAŞIMIZ İLE İLETİŞİME GEÇTİK. BU SORUNU EN KISA ZAMANDA DÜZELTMEYE ÇALIŞACAĞIZ.
KURULUM SONRASI OYUNUNUZ AÇILMAZSA, OYUNUN YÜKLÜ OLDUĞU KONUMDAN “content>content0>bundles>movies.bundle” ve “content>content4>bundles>movies.bundle” İSİMLİ DOSYALARI SİLİN. ARDINDAN “content>content0>bundles>movies.bundle.ORIJINAL” ve “content>content4>bundles>movies.bundle.ORIJINAL” dosyalarının sondaki .ORIJINAL UZANTISINI SİLİN. OYUNUNUZ AÇILACAKTIR.


– Çeviri dosyaları oyunun 1.12 sürümüne uyumludur. Eğer daha eski bir sürüme sahipseniz güncelleyiniz. Aksi taktirde oyununuz kurulum sonrası açılmaz.

Kurulum sonunda cmd ekranı çıkacaktır. Eğer işlemler bitmeden kurulum ekranından çıkarsanız ara videolar Türkçe olmaz.

– Çeviri, oyunun Steam ve Gog sürümleri ile uyumludur. “Repack” tarzı sürümlere kurarsanız, ara videolar kesinlikle İngilizce olacaktır. Bu yüzden, oyunu satın almanızı öneririz.

– Steam’dan veya Gog’dan otomatik güncelleme özelliğini kapatınız. Eğer güncelleme gelirse çeviri dosyalarını kısa süre içerisinde en son sürüme uygun yapacağız.

– Oyununuzun yanında 16 ücretsiz dlc’yi de indirmenizi tavsiye ederiz. Eğer Türkçe yama kurulumundan sonra ek paketleri kurarsanız paketler İngilizce olacaktır.

Benzer Yazılar

World of Tanks 0XC00007b Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı

Mertianz

Bugün Ücretsiz Olan Oyunlar – 25.11.2018

TeknoBalta

PALADİNS: version mismatch Sorunu

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası