TeknoBalta
Güncel Haberler Haberler

Thor Trucks ET-One,Tesla Semi’ye Rakip Oluyor!

Thor Trucks ET-One,Tesla Semi’ye Rakip Oluyor!

Tesla’nın nakilyat sektöründe çığır açan kamyonu Tesla Semi’ye yeni bir rakip çıktı. Thor Trucks adlı şirket yeni elektrikli kamyonuyla pazara ortak olmayı hedefliyor.Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Semi, taşımacılık alanı için oldukça yüksek kar vaadinde bulunmuş ve ön siparişe çıkmasından bu yana yaklaşık olarak bin 500 adet satmıştı.  Son olarak Los Angeles merkezli yeni bir girişim olan Thor Trucks, piyasaya çekicini fırlatmış görünüyor. Şirket iki yıl için yollarda olmayı planlıyor.

Thor, ET-One’nın tam torkla 300 ile 700 beygir arasında değişen bir güç aktarımına sahip olacağını duyururken bu tasarım harikası kamyonun fiyatının 150 bin dolar olacağını açıkladı. Thor, geleneksel dizel motorlu kamyonlara kıyasla daha düşük bir işletim maliyeti de vaat ediyor. Şirket, ET-One’ın bakım maliyeti olarak kilometre başına yüzde 60 daha düşük bir maliyetle yakıt başına da yaklaşık yüzde 70 daha düşük bir maliyetle gideceğini belirtiyor.

Elektrikli araçlar arasındaki rekabet gün geçtikçe artıyor. Haliyle piyasanın en büyüklerinden ve en yenilikçilerinden birisi olan Tesla, birçok girişimi ve şirketi de etkilemeyi sürdürüyor. Zira Thor’da aynen Musk gibi elektrikli araçların çevrecilik bağlamında bir makyaj olmayacağını filoları daha etkin ve düşük maliyet perspektifinde etkileyeceğini düşünüyor.

 

Benzer Yazılar

ARK: Survival Evolved’da Hata Bularak 100 Dolar Kazanabilirsiniz!

Mertianz

Bluetooth 5 – 2017 tüm mobil cihazlarda!

TeknoBalta

Call of Duty: Modern Warfare Remastered hakkında yeni detaylar geldi!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster