TeknoBalta
Oyun Haberleri

Tom Clancy’s The Division İncelemesi

Tom Clancy’s The Division İncelemesi

Oyunda New York şehrinde baş gösteren bir salgınla karşı karşıyayız.Bu salgın tüm insanları kötü bir şekilde etkilemiştir.Hiç birşey eskisi gibi değildir.Bu durumu fırsat bilen bazı kötü gruplarda kendi çıkarları için kötülük yapmaktadır.İşte herşey Black Friday denilen günde başlamıştır.Güvenlik,sağlık,eğitim vb her sistem çökmüştür.Açlık ve susuzluk insanların en büyük korkusu olmuştur.Başkana bağlı The Division birimindeki birbirinden bağımsız ajanlarda toplumu kurtarmak için birer birer sahaya inmektedirler.Hikayemiz kısaca böyle.Oyunda PvE ve PvP olmak üzere iki alan olacak.Yani PvE alanında oyunun kendi içinde bulunan düşmanlarıyla savaşacağız,PvP’ye girdiğimizde ise kendimiz gibi başka oyuncularla savaşacağız.PvP denilen alanın diğer adı Dark Zone’dur.

Oyunda üç adet sınıfımız var.Birincisi Tank (Security) yani defans yoğunluklu bir sınıf,ikincisi Tech yani yüksek hasara yönelik teknolojik sınıf ve sonuncusu Healer (Medical) yani sağlığa yönelik sınıf.Tank sınıfımız ile takım arkadaşlarımızın önünden onlara yüksek can ve az hasar alarak kalkan görevi göreceğiz.Tech sınıfımız ile bazı son teknolojik aygıtlar kullanarak takımımıza ekstra destek verip,düşmana da yüksek hasar vereceğiz.Medical sınıfımız ile de takım arkadaşlarımız zor durumda kaldığında onlara sağlık vererek canlarını arttırabileceğiz.

Ayrıca oyundaki hava koşulları da inanılmaz bir gerçekçilikte.Sürekli değişen hava durumu ile kendiniz gerçekten dışarda hissetmemek elde değil.Tom Clancy’s The Division oyun motoru gerçekten hakkını vermekte.Bu dediklerimi oyuna girenler ve girecek olanlar zaten gayet iyi anlayacaktır.

Gerçekçiliği daha da üst boyutlara taşıyan bir diğer özellik ise oyunda bulunan hayvanlar.Oyunda bol miktarda köpek,kuş,fare,sıçan vb hayvanlar bulunmakta.Bu hayvanları gerçek hayattaki gibi korkutabilir ve kovalaya bilirsiniz. Bazı köpeklerin saldırgan olduğu ve bizlere saldıracağı söyleniyordu fakat bana denk gelmedi.Elbet denk gelen olmuştur.Ayrıca oyunda bizim evimiz olan Base of Operations adlı yeri geliştirdikçe kendimize ait bir atış poligonuda yaratabiliyoruz.

Oyunda gezerken tüketilebilir eşyalarda bulacağız.yani yemek,su,soda vb şeyler bulduğumuzda bunları kullanmaktan kaçınmayın.Bu tür eşyalar size fazladan hasar,can ve cooldown düşürme gibi özellikler verecek.Ayrıca bunları yolda sizden yardım isteyen NPC’lere de verebilirsiniz.Onlarda karşılığında size exp,silah veya kıyafet veriyorlar.

Benzer Yazılar

Cities: Skylines Sistem Gereksinimleri

Mertianz

Bu Hafta En Çok Satan Oyunlar

Mertianz

FIFA 18 Serie A Ligi’nin En İyi Oyuncuları 20-30

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster