TeknoBalta
Mobil Haberleri

Türk Telekom Prime Vodafone Turkcell Karşılaştırması

Türk Telekom Prime Vodafone Turkcell Karşılaştırması

Bundan 5-6 sene önce sadece turkcell’in oturduğu koltuğa şimdi birden fazla firma oturmakta ve rekabet gün geçtikçe kızışmakta bundan dolayı da firmalar birbirinden özel kampanyalar ve indirim seçenekler sunmakta kullanıcıları için.İşte bunlardan biri olan türk telekom prime da telefon kullanıcıları hem oldukça hesaplı hemde çok iyi bir kampanyasını çıkardı.

Fiyat ve Performans farkını şimdi değerlendireceğiz.Öncelikle şunu söyleyelim artık eskisi gibi çekmeme özelliği yok turkcell dışında kalan firmaların.Yani köyden bile hızlı ve çekim özelliği yüksek bir şekilde girebiliyorsunuz.

Bunlardan dolayı artık tercih edilesi bir firma haline geldi Türk Telekom.

Şimdi En Düşük Kampanyasının Turkcell Ve Vodafone İle Karşılaştırması….

En mantıklı seçenekleri sunarak değerlendirdim şimdi farkları;

Turkcell Dergilik Kampanyası cidden iyi ve onun ücretsiz sunulması oldukça iyi bunun dışında

Sinema paketiymiş yok başka bir şey iyi değil çünkü artık fırsat siteleri var cinemaximum 22TL ödediğiniz sinema bileti için 15TL ödeyebiliyorsunuz veya daha az şimdi o şekilde düşünürseniz zaten sinema en çok cumartesi gidiliyor ve bu güne dahil değil ve ayrıca 22tl 2 bilet veriyosunuz bunda da 24TL -30TL 2kişi bence bu arada para çok da görünür değil.

 

Bunun dışında turkcell salan kazan diye bir uygulama her hafta bir hediye geliyor ama hep saçma sapan günlük 500mb bipten 1gb haftalık sanki çok iyi bir şey miş gibi kaptırıyorlar.

Birde turkcell’de sarı kutu var ayda 30-45TL ödediğiniz fatura için 300puan veriyor ve 3000puan bir bilet alıyorsunuz yani özetle kar felan yok sinema’da

Vodafone da ise sinema paketi aynı turkcell gibi fakat dediğim gibi fırsat siteleri bulunmakta.

Vodafone bulunan aile indirim ve netflix kampanyası farklılıklar aile indirim yüzde 30 baya iyi ama fiyatlar genede 39tl olmuyor.Netflix de film izlemek için ama zaten 10gb kotanız olsa ayda baya film izlersiniz onun yerine evdeki internetten indirim bir bellek ile telefonunuza atmanız bence daha mantıklı.Bu internet film izleme olayı daha çok tatilde ve köyünüzü gittiğinizde belki sorun yaratacaktır.Bunun dışında zaten film izleyen adam evinden indirebilecek kadar teknolojiye yakın biridir.

Zaten tivibu gibi bir olayda bulunmakta onunla çok sayıda film ve kanalları izlediğiniz için kotanıza dokunmaz zaten şuan da çoğu özel plajın bile wifisi bulunmakta otelinizde bile indirebilirsiniz filmlerinizi.

Prime en önemli kampanyaları bir biletix bir de ispark ,

Biletix üzerinden bir alışverişte satın alınan bilet toplamı 200 TL’nin altındaysa toplam tutarın %25’i kadar, 200 TL ve üzeri ise maksimum 50 TL indirimden Türk Telekom Prime mobil hat sahipleri ve evde internet hat sahipleri yararlanabilir.

Türk Telekom Prime ve İSPARK’la şehrin her yeri sizin otoparkınız. Aracınızı dilediğiniz İSPARK noktasına park edip Türk Telekom Prime’ın otopark ayrıcalığından ayda 3 kez ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Ayrıca;

TV8 Teklifleri ve Ek 2GB Hediye Kampanyası

Prime Aile İndirimi Kampanyası (10tl İndirim)

Yaz kampanyası plaj gibi seçenekleri var ama herkes uygunluğu saçma yani indirim düşünen adam zaten o plajları çok giden insan olduğunu düşünmüyorum.

Vodafone belkide en çok kullanılan kampanyası belkide Kahve dünyası,big chefs bunlar dışında vodafone tv ama hata veren buglarla dolu bir program…

Güvenli Depo şeklinde bir uygulama ile dropbox görevini yapıyor aynı uygulama turkcell ve prime da da bulunmakta ama en iyisi sanırım turkcell lifebox

Vodafone Güvenli Depo
Vodafone Güvenli Depo
lifebox
lifebox
Üretici: Lifecell Cloud
Fiyat: Free

Ve son olarak vodafone da İSKV bir alana bir bilet bedava oluşu baya iyi…birde yemeksepeti kampanyaları

Fizy(3TL) çevirimdışı dinlenme ve indirme yok – Türk Telekom Müzik(5TL) çevirimdışı dinlenme ve indirme var – Spotify(Ücretsiz) Paketler için 

En iyisi Turk telekom müzik gibi görünmekte sonuçta indirme ve çevirimdışı dinleme var ve fiyat 5tl

Muud Müzik
Muud Müzik
Üretici: TTNET A.S.
Fiyat: Free
fizy – Müzik & Video
fizy – Müzik & Video
Üretici: Lifecell Music
Fiyat: Free

ŞİMDİ SIRALAMA YAPALIM En Çarpıcı Özellikleri

Turkcell

+Dergilik uygulaması(Ücretsiz) Dışardan ise 14TL ama dergilik kampanyasına sahip olup kullanmayan bir arkadaşınızda alınabiliyor yani o telefonda o hat zorunlu değil

+Sarı Kutu İndirimleri

+Lifebox 

+Fizy (3TL) ama çevirimdışı dinlenme ve indirme yok

10GB 1000DK 1000SMS 55TL

Vodafone

+Yemek Sepeti Kampanyası

+Kahve dünyası 

+Big chefs 

+İSKV Bir bilet alana bir bilet bedava

+Spotify

 7GB  1000DK 1000SMS 39TL

RED 10 – 10GB + 1000DK +1000SMS 59TL

(Spotify ve 65 tane radyo kanalında müzik dinlemek internetinizden yemiyor,WhatsApp’tan Facebook Messenger’a, en popüler  iletişim uygulamaları internetinden yemiyor)

TurkTelekom Prime

+fiyat oldukça iyi 39tl

+biletix kampanyası

+İspark kampanyası

+TV8 kampanyası

+Yaz kampanyaları

+Tivibu Mobil Aylık Paket: Aylık Paket 6,99 TL’dir ve paket ücretine 8.4 GB Tivibu Mobil’i izlerken kullanacağınız mobil internet kotası dahildir.

+Turk Telekom Müzik (5TL)

+Belkide en önemli : Playstore oyun alımı ve taksit olarak

Özetle turkcell farkı en önemli farkı dergilik ve kullanıma göre lifebox ama dropbox var ayrıca turktelekom depo alanı var ve 1gb ücretsiz gerisi 5tl bir de tivibu paketi alsak bile genede fiyat olarak 7TL TİVİBU(8GB KOTA HEDİYE) +10GB 4TL =11TL 39+11TL = 50TL TURKCELL 55TL KAMPANYASINA GENEDE FAZLA KALDI..

Vodafone kapışabilir farklılıkları var ama fiyat genede ucuz 59TL Verirsek whatapp bile kotadan yemiyor zaten çok yiyebilecek içeriklere sahip değiler evimizde internetimiz var sonuçta bir dosya veya video atılacaksa evden indirebilir veya paylaşmayı da seçebiliriz. Spotify ücretsiz olması iyi birşey ama Turktelekom Müzik bulunmakta ve 5tl yani gene fiyat sağlamadı 39+5tl =44tl ama vodafone 55tl ama vodafone yemek ve içecek kampanyalarını kullanan biri iseniz vodafone tercih edilebilir…

Tabiki de karar sizin…

 

Benzer Yazılar

Xiaomi, Sadece iPhone X’e Has Geliştirilen Bir Özelliği Kendi Cihazlarına Getirdi!

Mertianz

Huawei’den Ekran altı kamera

Emircan

İnstagram Yeni Özellik Yayınladı!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası