TeknoBalta
Haberler

Türkiye Bakanlığından Wikipedia Açıklaması!

Türkiye Bakanlığından Wikipedia Açıklaması!

Wikipedia, nerdeyse 2 yıldır ülkemizde erişime kapatılmış durumdadır.Bu durumla ilgili ülkemiz Wikipedia cephesini suçlarken, Wikipedia yönetimi de gerekli adımları attıklarına inanıyorlar. Yaşanan bu çıkmazla alakalı CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a bir soru önergesi sundu ve yaşanan son gelişmeleri öğrenmek istedi.

“Yapılan işlemlerin rakamsal değerlerinin ve internet site isimlerinin açıklanması, şuçun önlenmesi ve suçla mücadelede sıkıntlara sebep olabilecek, özellikle çocuk pornosuna ilişkin içeriklerin deşifre olmasına yol açacaktır. Ayrıca bu tür rakamlar diğer ülkelerce resmi olarak toplu şekilde açıklanmadığından, uluslararası düzeyde, bu rakamlardan hareketle ülkemiz aleyhine haksız algı meydana getirilmekte, bilgi kirliliği oluşturulmaktadır. Wikipedia yetkilileri ile görüşmeler devam etmekte olup, hukuka aykırı içerikler hakkında işlem yapıldığı taktirde erişimin engellenmesine son verilecektir.” olarak açıklandı.

Peki siz wikipedia’nın tekrar açılmasını istermiydiniz?

Benzer Yazılar

ZenBook 3 mu? Macbook? mu?….

TeknoBalta

Yeni Bir Gezegen Keşfedildi!

Emircan

Warcraft – Orcs vs humans Vizyonda!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster