TeknoBalta
announcement-2-650x250
E-Spor Haberleri League of Legends

Uluslararası Üniversite Turnuvası Başlıyor

Dünya Şampiyonası, Uluslararası Özel Turnuva, Wild Card Turnuvası derken çeşitli bölgelerden takımların bir araya gelip güçlerini göstereceği yepyeni bir turnuva daha kapıda: Uluslararası Üniversite Turnuvası!

Riot Games tarafından yaz tatili fırsat bilinip, profesyonel değil de amatör gibi oyuncuların da uluslararası arenada kapışabilmesi için bu fikir uygulamaya karar verildi.

Takımlar

İngiltere, Portekiz, Rusya/Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kampüsün Sihirdarları programıkapsamında yapılan turnuvalarda Türkiye’nin Üniversite Şampiyonları olan takımlar, işte bu fikir sonucunda karşılaşmaya hazırlanıyor! Bu sezon yapılan üniversite turnuvalarında 1. olan Erciyes, Bilgi ve Uludağ Üniversiteleri, bu turnuvada Türkiye’ye temsil etmek için 4-5 Temmuz’da karşılaşacak. Diğer bölgeler ise yine kendi temsilcilerini kendi kurallarına göre belirleyecek ve gönderecekler.

Turnuva Formatı

Turnuvaya katılmaya hak kazanan takımlar, 14 Temmuz’da grup aşamasında karşılaşacak. Grup aşamasının ardından 1. olan takım 4. ile; 2. olan takım ise 3. ile 3 maç üzerinden seriye çıkacak. Bu serileri kazanan takımlar finale yükselecek ve yine 15 Temmuz’da 3 maç üzerinden mücadele edecek. Türkiye’yi temsil edecek takım, karşılaşmalara Riot Games Türkiye ofisinden katılacak.

Hem 14 hem de 15 Temmuz’daki tüm karşılaşmalar, canlı yayın ve Türkçe anlatımla LoL TV’de olacak!

Ödül

Uluslararası Üniversite Turnuvası’nı kazanan takım, Berlin’de düzenlenecek 2015 Dünya Şampiyonası Finali’ne tüm masrafları Riot Games tarafından karşılanarak misafir olacak! Rekabete katılamayacaklar belki, ancak unutulmayacak bir deneyim yaşayacakları kesin.

Benzer Yazılar

ESL ESEA Finallerinin Grupları Belli Oldu

Mertianz

Nisan paketleri çıktı!

Mertianz

IEM Katowice’nin Favorisi Kim?

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster