TeknoBalta
1460726371_uncharted-4
Genel Haberler Oyun Haberleri PlayStation

Uncharted 4: A Thief’s End Den Ayrıntılar

Uncharted 3: Drake’s Deception’da yaşanan olayların üzerinden geçen üç yıldan sonra Nathan Drake, servet avcılığı dünyasını büyük ölçüde arkasında bırakır. Fakat Drake’in kardeşi Sam, hayatını kurtarması için ondan yardım ister ve Drake’e karşı koyamayacağı bir macera teklifi sunmasıyla kaderin yön değiştirmesi fazla uzun sürmez.

Kaptan Henry Avery’nin uzun zaman önce kaybolmuş hazinesinin peşine düşen Sam ve Drake, Madagaskar ormanlarının derinliklerindeki korsan ütopyası Libertalia’yı bulmak için yola koyulur.

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, oyuncuların Avery’nin hazinesini aramaları için orman adalarına, uzaklara yayılmış şehirlere ve karla kaplı dağlara kadar tüm dünyada geçen bir yolculuğa götürüyor.

PlayStation 4 için özel olarak geliştirilen ve 10 Mayıs 2016 tarihinde Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Uncharted 4 A Thief’s End’in 1 saatlik oynanış videosu geldi.

Twitch Yayını

Oyun hakkında öğrenebildiğimiz her şey:
Uncharted 4: A Thief’s End oynarken, araç kullanımında çimlerde sürmek, taşlarda sürmek veya bataklıklarda sürmek oyunculara farklı hisler verecek.
Araç kullanırken gerçekleşen diyaloglar, araçtan indiğimiz zaman doğal bir şekilde kesilecek ve araca bindiğimizde yine çok doğal bir şekilde bu diyalog kaldığı yerden devam edecek.
Uncharted 3: Drake’s Deception dağıtılma aşamasına geçtiği zaman Uncharted 4: A Thief’s End için yapılmış bir araç prototipi bulunuyordu.
Firma oyunun açık dünyası ve bunun büyüklüğü hakkında birçok kez test gerçekleştirmiş.
Eğer istersek oyunda araçsız olarak çok çok uzaklara gidebiliyoruz ve aracı arkamızda bırakabiliyoruz. Tabii bu durum yine de oyun bölümününe bağlı.
Eğer aracınızdan inip, arkadaşlarınızı arkanızda bırakırsanız bu konu hakkında yorum yapmaya başlayacaklar. Aracı veya çevreyi inceleyip, etrafta dolaşabilecekler. Yani robot gibi oldukları yerde kalmayacaklar.
Uncharted 4: A Thief’s End serinin diğer oyunlarına göre oldukça uzun. Yine de oyunun uzunluğunu tam olarak ölçmek mümkün değil çünkü oyunda birçok farklı seçeneğimiz var. Oyunu kısaltabilecek veya uzatabilecek.
Oyun çıkmadan önce oyunun çoklu oyuncu modu hakkında birçok bilgi yayımlanacak.
Oyunda bir fotoğraf modu bulunuyor ve bu moda R3+L3 kombinasyonu ile ulaşabiliyoruz. İstersek bu kombinasyonu kapatabiliyoruz da.
Oyunun kontrol tuşlarını detaylıca değiştirebileceğiz. Ayrıca geliştirici firma bazı engelli oyuncuları da düşünerek, onların da rahat etmesi için çalışmış.
Oyun hakkında henüz bilinmeyen çok fazla şey var.
Oyunun bazı kupaları, oyun çıkmadan önce açıklanacak.
Sam ve Sully, siz araba kullanırken ateş edebilecek. Firma, oyuncuların da ateş edebilmesini istemiş fakat kontrol problemleri çıktığı için oyuna eklenmemiş.
Oyundaki zorluk seviyeleri arttıkça farklı düşman tipleri de ekleniyor. Mesela oyunun demosunda tanıtılan Madagascar bölümü “Normal” zorluk seviyesinde oynandı. Fakat zorluk seviyesi arttırıldığı zaman keskin nişancının olduğu kuleye RPG kullanan düşmanlar da eklenebiliyor.
“Crushing” zorluk seviyesinde artık oyun çok daha zor. Çevre hakkında çok daha az bilgi veriliyor bu modda.
Düşmanlar siz araçtayken veya araçsızken farklı şekilde davranabilecekler.
Oyunun bazı bölümlerini herhangi bir düşmanı öldürmeden geçebiliyorsunuz fakat bazı bölümlerde mecburen öldürmeniz de gerekebiliyor.
Sam ve Sully savaş sırasında oldukça işinize yarayacak. Bu karakterler kör gibi ateş etmeyecek ve düşmanları sizin için belirleyecek. Ayrıca sizlere etkili bir şekilde yardım da edebilecekler.
Oyunun senaryo modunda eşli oyun (Co-op) bulunmuyor.
Oyunda çok fazla keşif yapmadan hareket ederseniz, bazı diyalogları kaçırabilirsiniz ve bu kaçırdığınız diyaloglar karakter ilişkileri gelişimini farklı etkileyebilir.
Sinematik sahneleri geçebiliyorsunuz.
Aracınız düşmanlar tarafından patlatılamıyor. Sadece zarar verebilirler.
Önümüzdeki haftalarda oyun hakkında yeni videolar görebileceğiz.

Benzer Yazılar

iPhone 7–7 Eylül’de Tanıtımı Yapılacak!

TeknoBalta

Fifa 18 Team of The Year Kalecisi

Mertianz

Rainbow Six Siege Operatör Özellikleri-Castle

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası