TeknoBalta
Microsoft

Windows 10 S, diğer Windows 10 sürümleriyle birleşiyor!

Windows 10 S, diğer Windows 10 sürümleriyle birleşiyor!

Sadece Windows Mağaza uygulamaları çalıştırabilen S sürümü, Windows 10’un bir modu haline gelecek.

Microsoft’un sadece Windows Mağaza uygulamalarını çalıştırabilen Windows 10 S işletim sistemi, günümüzde çoğunlukla Surface dizüstü bilgisayarlarda ve eğitim amaçlı geliştirilen cihazlarda kullanılıyor. Bu sürüm Windows 10 Home ve Pro işletim sistemlerinden ayrı olarak satılıyor.

 

Microsoft sınırlı özelliklere sahip işletim sistemi sürümünü, önümüzdeki yıl Home ve Pro sürümlerinin bir modu haline getirecek. Windows 10 Home ve Pro kullanıcıları, 2019 yılında yayınlanacak bir güncellemeyle bilgisayarlarını sadece Mağaza uygulamalarını çalıştırır hale getirebilecekler.

Şirketin bu geçişte Windows 10 S kullanıcılarına nasıl bir imkan sağlayacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Tahminlere göre S sürümüne sahip kullanıcılar Home sürümüne ücretsiz geçiş yapabilecekler. Pro sürüme geçiş yapmak isteyenler ise 49 dolar ek ücret ödemek durumunda kalacaklar.

Benzer Yazılar

Playstation 4’e Kopya Oyunu Açabilen Jailbreak mi Geliyor?

Mertianz

World’s Best Teens Compete in Microsoft Office World Championship

TeknoBalta

Büyük Windows 10 güncellemesi yolda!

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster