TeknoBalta
Microsoft

Windows 10’a İki Yeni Özellik Geliyor!

Windows 10’a İki Yeni Özellik Geliyor!

Microsoft’un içeriği pek bilinmeyen veri toplama politikası, özellikle gizliliğe bir tık daha fazla önem veren kullanıcılar için daima tartışma konusu olmuştur. Şirket, kullanıcıların endişelerini bir miktar olsun dindirebilmek için iki yeni özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.Microsoft daha önce yaptığı bir açıklama ile mümkün olduğunca az telemetri verisi topladığını açıklamıştı. Fakat Ghacks tarafından Windows 10 ön izleme sürümünde fark edilen iki yeni seçenek ile artık Microsoft’un topladığı verileri tamamen kontrol etmek ve silmek, kullanıcıların elinde olacak.

Geri bildirim ve tanılamalar ayarlarına gelen yeni ‘Tanılama Verisi Görüntüleme’ ve ‘Tanılama Verilerini Sil’ seçenekleri ile artık Microsoft’a gönderilen verilerin neler olduğunu kontrol edebilir ve silebiliriz. Fakat özellikler şu an için ön izleme sürümünde deaktif konumda bulunuyor.Microsoft’un getirdiği bu iki yeni seçenek, veri toplama politikasının kullanıcılar için daha anlaşılır olması açısından oldukça olumlu bir adım. Fakat bu özellikler henüz Windows 10 ön izleme sürümünde dahi deaktif konumda bulunuyor, bu nedenle kararlı Windows 10 sürümüne hiç gelmeyebilir.

Benzer Yazılar

Windows 10’nun En İyi Programları

TeknoBalta

Halo 5 Windows 10 Sahip Olan Herkese Ücretsiz!

TeknoBalta

Playstation 4’e Kopya Oyunu Açabilen Jailbreak mi Geliyor?

Mertianz

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster