TeknoBalta
Cihazlar Donanım Haberleri Genel Giyilebilir Teknoloji Güncel Haberler Haberler Teknoloji Teknoloji Haberleri

Xiaomi’den Saç Uzatma Tarağı!

Xiaomi’den Saç Uzatma Tarağı!

Xiaomi yine değişik ürünle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Saçları sağlıklı uzatmak için günlük olarak kullandığımız bir ürüne akıllı sistemleri entegre etme fikriyle yola çıkan şirket, bu kez Xiaomi saç uzatma tarağı ile öne çıktı.                                                                                                                                                      Xiaomi, bir kitle fonlama sitesi olan Youpin’de yaratıcılığın ön planda olduğu akıllı ürünlere yer veriyor. Bu sefer Purely ve Cellight imzalı akıllandırılan ürünler içinde bir tarak karşımıza çıktı.                                             

Bu tarak plastik kıllarının arasından yaydığı ışıklarla saçların daha hızlı uzamasını sağlıyor. 650 nm LLLT kırmızı ışık ve 415 nm(nanometre) yeşil ışık kombinasyonu sayesinde saç uzatma özelliğini kazanan ürünün oldukça ilginç olduğunu söylemeye gerek yok sanıyoruz.Üzerinde bulunan minik düğme ile kırmızı ve yeşil ışıkları yaymaya başlayan tarak, bu sayede kafa derisindeki dengesizliklerin veya saç derisi sorunlarının bir noktada çözülmesini sağlıyor. İyileştirici gücü olduğu söylenen bu ışıklar, saçın uzama döngüsünün süresini kısaltıyor. Yani normalde her ay 1 cm uzayan saçların çok daha fazla uzaması sağlanmış oluyor.                                                                                                           

Ürünün elbette tek sunduğu şey bu değil.                                                                                                             Ürünün aynı zamanda saç derisini temizlediği, saçı çabuk yağlananlar için yağ miktarını azalttığı, tıkanmış gözenekleri açtığı ve saç dökülmesini dahi azalttığı söyleniyor. Saç köklerini daha güçlü hale getirdiğinin de belirtildiği bu ürünün 56 euro gibi bir fiyat etiketi bulunuyor. Ürünün aynı zamanda tarak kısmı çıkartılıp yıkanabiliyor.

Saç dökülmesine de etkin bir çözüm sunduğu aktarılan ürünün kullanıldıktan 16 ila 24 hafta içinde sonuç vermeye başladığı söyleniyor. Küresel pazarda da bulunduğu söylenen ürünün Türkiye fiyatı ise 600-800 TL civarında olacağı belirtiliyor.

Benzer Yazılar

Battlefield 1: In the Name of the Tsar Oynanış Videosu Yayınlandı!

Mertianz

Ünlü Aktör Christopher Lee Hayata Gözlerini Yumdu!

Mertianz

Hiç Kablosuz Powerbank Görmüş müydünüz?

TeknoBalta

Dilerseniz Yorum Yazabilirsiniz...

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha Fazlası

×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster
×
Göster